Yurt Halısı Yıkama

Yurt Halısı Yıkama

Yurt Halısı Yıkama

Çocuk ve gençlerin okul ya da farklı nedenlerle toplu şekilde konakladığı yurtlarda halı temizliği genel sağlık kuralları açısından önem teşkil eder. ısıtmanın daha iyi olması, kalkan tozların hastalık sebebi olmaması nedenlerinden yola çıkarak yurt halısı yıkama işlemi için başvuru yapılmaktadır.

Yurt Halısı Nasıl Yıkanır?

Halıfleks ya da klasik tip halıların temizliğinde özellikler göre yıkama işlemi gerçekleşmektedir. Genellikle yıkama makineleri ile yurda ekip gelmekte ve yerinde temizlik işlemi ile işlem sonlandırılmaktadır. Yerinde temizlik cihazı, halıyı derinlemesine şekilde temizler, en dip bölgelerine kadar ulaşarak sorunsuz görünüm sağlar. Hassas yapıda halıların yıkama işlemleri farklı olacaktır.

Yurt Halılarında Temizlik Önerileri

Toplu konaklama yapılan yerlerde hijyen iki kat daha fazla önemli hale gelir. Bunun nedeni daha fazla mikrop oluşma potansiyelinin olması, bunların genellikle halılarda birikmesidir. Hem çevresel etkenlere bağlı oluşan toz tabakası hem de konaklayan kişilerden gelen kirlere derinlemesine müdahale edilmediğinde kısa sürede bakteri dolu bir ortamda nefes alınmaya başlar. Bu da toplu hastalıklara kadar neden olabilir. Normal şartlarda senede 1 kere yeterli olabilen halı temizliği, yurtlarda 3-4 ayda bir yapılması gereken hal alır. Sağlıklı bir ortam için temizlik olmazsa olmazlardan.

Yurt Halısı Yıkama Fiyatları

Firma tarafından yurt halısı yıkama fiyatları belirlenirken, halı özellikleri ve uygulama çeşidi, ne kadarlık bir alanın temizleneceği gibi etkenler dikkate alınır. Bazı halılar kendi yapısının bozulmaması için özel muamele gerektirmektedir. Deterjan ve uygulamaların kalitesi ne kadar artarsa fiyatlarda da o kadar etkili olacaktır.

Profesyonel Hizmet Anlayışı

Uzun vadede çalışma ortakları için çözüm ortağı olmayı hedefleyen firma profesyonel bir bakış açısı benimsemiştir. Klasik hizmetlerden ziyade müşterinin beklentilerini tam olarak karşılayacak bir anlayışa sahiptir.

İdeal Halı Bakımı

Kullanılan halıların uzun süre sorunsuz olarak varlığını koruması için bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir. Eryaman yurt halısı yıkama işlemleri öncesinde halılarınızı kısa aralıklarla temizleyerek içerisinde risk oluşturan etkenleri minimuma indirebilirsiniz. Ayrıca gerekmedikçe dış kapı alanlarını kapalı tutmak, kirin birikmesini engelleyecektir. Birkaç ayda bir sıklıkta halı yıkma işlemi yapmayacaklar için günlük temizliğe daha fazla önem verilmesi gerekir.

Eryaman halı yıkama firmamızın diğer hizmetlerini de inceleyebilirsiniz

Halı Yıkama

Koltuk Yıkama

Yatak Yıkama

Battaniye Yıkama

Yorgan Yıkama

Yerinde Yıkama

Cami Halısı Yıkama

Ofis Halısı Yıkama

Otel Halısı Yıkama

Kreş Halısı Yıkama

 

09 Şubat 2017
1.429 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara